100 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!

2018 Makyaj Modası Trendleri

E geldik çattık bir yeni yıl başlangıcına daha. Bu yeni yılla birlikte dünyada bizi yine yeni şeyler, bazı güzellikler kadar, bazı kötülükler, bazı hıyarlıklar kadar bazı cicişlikler de bizi beklemekte. Bu yeni yıla gireceğimiz günlerde, Instagram’da hit olacağını düşündüğümüz, 5 2018 makyaj modası trendinden sizlere bahsetmek istedik.

Bu sene makyajda ışıltının hakim olacağı, dudaklarda ojelerde ışıltılı ürünlerin tercih edileceği aşikar görünmekte. Simler vazgeçilmez makyaj unsurunuz olacak diyebiliriz. Siz de kendi kabuğunuzdan sıyrılıp yeni trendleri deneyerek sosyal medyadaki paylaşımlarınızda diğer cicişlerin önüne geçmeyi hedefleyebilirsiniz. Altın kaç kontörler parıltılı kiraz dudaklar 2018’de vazgeçilmeyecek makyaj unsurlarından.

Geçişli Kaş Modası

Geçişli ya da degrade olarak tabir edilen farklı kaş modelleri ve makyajları sizi bekliyor. Ama asıl en bombası, altın kaşlar.

Strobing’e Sim Yağıyor

Highlighter bu sene ağır ağır kendini trend kulvarından çekiyor ve yerini yeni öğelere yeni makyaj malzemelerine bırakıyor. Gözünüzü kamaştıracak simler ile makyaj, 2018’in yeni trendlerinin başında yer alıyor. Yılbaşı hediye listenizi yaparken, simli strobing eklemeyi unutmamanızı tavsiye ederiz.

Dudaklar Lolipop

Beceriksiz kızlarımıza nur yağıyor. Geçtiğimiz senelerde, kalemle sabitlenen, kontörlenen dudaklar ve şık renkler modayken, bu sene 3 gün öpüşmüşsünüz gibi sokağa fırlamak moda gözükmekte. Genç kızlarımızın çoğunlukla ağızlarına burunlarına bulaştırdığı bu işin trend olacağı tabi aklımıza pek gelmezdi. Ama bu sene dudak sınırlarını aşan ruj lolipop dudaklar moda.

Kaşlar Gözün Altına

Yine geçtiğimiz senelerde moda olan bir kedi gözü trendimiz vardı malumunuz. Amerikan futbolcularından mı esinlenmişler, yoksa kızılderillilerden mi bilemeyiz ama pek şık bir yeni yıl trendi de göz altına çekilecek göz makyajı. Neon makyaj ürünleriyle göz altına uygulanan bu trendde ayrıca toprak tonları da kullanılmakta.

Evet. 2018 bizden bakalım neler bekliyor. Bu sene neler trend olmaya başlayacak? 2017’de pek uzay çağını yakalayamadık ama bu sene bakalım uçan arabalar filan çıkacak mı? Dünyanın enerji problemine, hava kirliliği problemine çözüm bulunacak mı? Hayvan katliamları son bulacak mı? Kadına şiddet sona erecek mi? Ülkemiz refaha erecek mi? Tabi bir çoğumuzun aklında bir çok soru işareti yine bu sene de kafamızın içerisinde birbirini kovalıyor. Kötümser olmak istemeyiz ama, bu sene de geçtiğimiz seneler gibi, insanlığın birbirini yiyerek mücadele ettiği, doğaya ve hayvanlara zarar verdiği bir yıl olacak.

Üzgünüz. L

Yazıyı paylaş
  , , , , , , , , , ,