100 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!

Moda: Bu Fotoğraflar Dün Çekilmedi

Bugün moda unsurlarının en önemlilerinden biri olan fotoğrafçılık ile iligili bir makale yazalım istedik. Moda, insanoğlunun, zincirleme olarak en çabuk reaksiyon gösterdii unsurlardan biri. Hayat içerisindeki sosyal yaşam ile doğru orantılı olarak pek çok noktda bizim için önemli olan bir konu moda. İşte bu önemli konudaki yapılan işlerin doğru olarak, doğru kompozisyonlarla doğru kişilere aktarılmasında en önemli nokta fotoğrafçılık.

Fotoğraf ve Moda Ayrılmaz İkili

Benim çok sevdiğim fotoğrafçılardan biri de; Jonathan Charles. Çektiği fotoğraflar, sanki bundan otuz yıl önce değil de, dün çekilmiş gibi. Fotoğraflardaki akıcılık ve düzen, sanki dün çekilmiş de bugün basına verilmiş ya da yayınlanmış bir hissiyat uyandırıyor insanda.

Sanatçı bu çalışmasında bir arkadaşını fotoğraflamış. Fotoğraf sanatçısı Jonathan Charles’ın ana sloganı; insanların ve bu karelerdeki arkadaşı örnek alınır ise, Marie’nin güzelliğini ve hayallerini keşfetmek. Sıklıkla İngiltere’nin güneybatı ile Fransa’nın Charente bölgesi arasındaki doğa alanlarını kullanan sanatçı; başlangıçta, soyut çıplaklık, portreler, dans ve tiyatronun rengin ek boyutuna dek siyah beyaz peyzajda bulunmuştur.

Kişisel tecrübe ve bilinçaltı mitolojisine özel önem veren ve dolayısıyla projelerini insanların temalarına, tepkileriyle oynayarak doğaçlamaya dayandıran bir sanatçı.Yetmişlerin başlarında arkadaşı Marie’yi çektiği bu etkileyici fotoğraflar onun bu sloganını çok iyi yakalar. Çalışmalardaki akıcılık ve güzellikle sizi başbaşa bırakıyorum.

 

http://culturainquieta.com

Yazıyı paylaş
  , , , , , , , , , ,