100 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!

Değişim Kabuğuna Çekildiğimiz Sonbahar

Sonbahar Moda Rüzgarı

Sonbahar ara dönem mevsim olarak ilkbahar gibi değil tabi ki. Ne kadar ilkbahar yenilenmenin başlangıcını temsil ediyorsa, sonbahar da bitişin, hem seninin hem de güzel yaz günlerinin bitişini ve yenilenme zamanlarının geldiğini belitiyor bize. E tabi bu yaprak dökümü ve tazelenmeden önceki dönem ve kışa giriş biz insanoğlu için de farklı bir ddönem. Moda için de öyle, ve sonbahar modası her zaman çok farklı bir yer içerisinde. Daha kahve tonları; sütlüsü, lattesi, kavrulmuşu, koyusu, açığıyla bizi kaşılamakta. Stil sahibi bir moda düşkünüyseniz bu sonbahar da bu renkler yine revaçta.

Modada Yenilenme Başladı

Bu sonbahar da bir yenilenme belki kabuğa bürünme zamanı. Her değişim aslında bir yenilenme. Farklı tarzların, sokak stillerinin bir arada olacağı bir renksizlik cümbüşü diyebiliriz. Herkesin bir kozası ve bu kozanın da bir rengi olacak elbetteki. Bu koza renklerinin yanına kırmızılar beyazlar eklenecek. Paltolar, şallar, eşarplar, eldivenler, fötr şapkalar eklenecek tabiki. Beyaz kırmızı ve bordo tonları da bize eşlik edecek bir yerlerden gelecek bulacak bizi. Aslında “ağırlaştırılmış moda” olarak tabir ettiğim bu dönemde, orta sıcaklıktaki hattta sıcak bir ülkede yaşayan insanlar olarak çok da bağlı kalmanız gerekmeyebiliyor. Bazı günler bir tişört giyip çıkıveriyoruz, bazı günler ise montla çıkmak zorunda kalabiliyoruz. Özellikle İstanbul’da havaların dumu hiç belli olmuyor denebilir.

Moda Kulvarları

Size son bahar için şöyle bir seçki yaptık. Her ne kadar içimize sinmeyen bir hava da olsa, bu havalarda moda olan bazı parçalara göz atmanızı istedik. Bu parçalara aykırı olacak pek çok sokak stili gelişecektir diye de bekliyoruz açıkçası. Her ne kadar ülkemizde, Avrupa etkisinde bir moda stilimiz olsa da, Amerika’dan da etkilendiğimiz çok zaman oluyor ve Amerika’da stil hiç bir zaman eksik olmayan bir dalgalanmaya sahip. Bu sene de benim gördüğüm kadarıyla, özellikle New York sokaklarında her an değişik bir şeylerin moda olması çok mümkün. Farklı etnik kökenlerin ve tarzların başkenti olarak görebileceğiniz bu şehir herşeye gebe olabilir ve her han yeni bir “stre”t fashion” akımı gelişebilir.

Yazıyı paylaş
  , , , , ,