100 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!

Şimdi de 2017’nin Son Rock Müzik Haberlerinde

Linkin Park ismini duymayanınız yoktur. Hele de rock müzik seviyor ve dinliyorsanız, yakinen bildiğiniz gruplardan biridir. Geçtiğimiz senenin en elim haberlerinden biri de bu güzel rock müzik grubu ile ilgili oldu ve sevenleri çok üzüldü. Bizler de üzüldük tabi.

Linkin Park “Chester’a terbiyesizlik olur”

Bu güzel grubun 41 yaşındaki sevilen solisti, Chester Bennington, bu dünyadaki yaşamına son vermeyi tercih etti ve aramızdan ayrıldı. Los Angles’teki kendine ait evinde bulunan ünlü solistin, alkol ve uyuşturucu problemleri nedeniyle tedavi gördüğü biliniyordu.

1976 ABD doğumlu bu güzel insan Phoenix’de dünyaya gelmiş, daha küçük yaşlarında müziğe karşı olan ilgisi dikkat çekmişti. Fakat anne ve babasının ayrılmasından sonra bir süre fast food dükkanlarında çalışarak hayatını kazanan Bennington uyuşturucu ve alkol sorunları yüzünden tedavi görmüştü.

Rock müzik hayatı 1993’de başladı

Phoenix’deki hayatına devam eden Chester, Grey Daze isimli bir grup kurdu ve bu grupla şehirde ünlendi. Fakat grup olarak hiç albüm çıkarmadılar ve bu konu orada kapandı. Bir süre sonra Kaliforniya’ya taşınan Cheter, Linkin Park grubuna katıldı ve bu grupda vokal olarak kariyerini sürdürdü.

2000’li yıllara adeta damgasını vuran bu grubun Billboard dergisinde yapılmış olan yeni röportajında, Chester’sız ne yapacaklarından bahsettiler biraz. Grup da bu konuda şaşkın ve tam olarak neler yapacaklarını kendileri de bilmiyorlar. Bir çözüme kavuşacaklarını düşünerek, üzerlerindeki şoku atlatmaya ve biraz zaman geçmesini beklemeye kararlı gibiler.
Grup henüz yeni bir vokalist arayışında değil, fakat gelen bazı tekliflere deyğinen grup üyeleri, asla Chester hologramı kullanmayacaklarını, böyle tekliflerle gelinmemesi gerektiğini düşündüklerini açıkça belirttiler. Konuyla ilgili Shinoda’nın yorumu şu şekilde; “Grup dışından bazı kişilerin bize hologramla sahne almayı önerdiğini duydum, ancak bu asla gerçekleşmeyecek. Chester’ın hatırasına saygısızlık yapamam ve onu bir holograma dönüştüremem. Hele sahnede sevdiğim ailemden birinin hologramıyla konsere çıkmaya katlanamam”

Led Zeppelin 50. Yıl Dönümünü Kutlayacak

Önümüzdeki sene, yani yarın gelecek olan sene, efsanevi rock müzik grubu Led Zeppelin’in 50. yıl dönümü münasebetiyle Jimmy’e bazı sorular yöneltmişler. Neler yapılacak bu sene; “Led Zeppelin’den kesin olarak çıkacak bazı yeni malzemeler olacak evet. Üzerinde çalışıyorum. Gelecek sene 50. yıldönümünü kutlayacakız, bu nedenle bir sürü sürpriz planımız var” şeklinde bir açıklamada bulunmuş. Efsanevi rock grubunun bir single çıkaracağı düşünülmekte. Ama bu yeni singleda yeralacak şarkının, önceki şarkılardan bir cover mı yoksa yeni bir şarkı mı olacağı henüz belli değil. Umarız yeni bir şeyler ya da cover çıkar da turneye çıkarlar, biz de sahnede Türkiye’de kendilerini görme şansı yakalarız.
Röportajın videosu da aşağıda;

Freddie’nin Biyografisi de Bu Sene

Bir başka efsanevi rock grubu Queen’in, bir o kadar efsanevi solisti Freddie Mercury’nin biyografisi ile ilgili bir filmin bu sene vizyonda olacağı bilgisini aldık. 25 Aralık 2018’de yayına girmesi planlansa da (yani daha bir sene var) filmdeki emeğin seneleri bulması nedeniyle, bir özlemin biteceği bilgisinin gelmesi de güzel bir şey. Zira 8 yıldır üzerinde çalışılan bu film gerçek bir efsanenin gerçek hikayesi. Yapımcıların ve Brian May’in verdiği demeçlere bakılırsa bu konuda çok hassaslar. Bir tek şansları olduğu ve yanlış bir hareket içerecek konumlandırmanın yapılmaması gerektiğinin bilinciyle, ünlü ve rahmetli yıldızın biyografisinde titiz davranmakta bizce de haklılar.

Yazıyı paylaş
  , , , , , , , , ,